Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього

25 травня 2017, 09:44

22 травня 2017 року в місті Кропивницькому проведено регіональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього».

Участь у форумі взяли голова апеляційного суду Валерій Драний, начальник ТУ ДСА Українив Кіровоградськійобласті Григорій Дрок, суддя-спікер апеляційного суду Людмила Дьомич, судді-спікери місцевих судів, прес-секретарі, представникиобласних та районних ЗМІ.

Перший загальнонаціональний форум організованоВищою радою правосуддя, Верховним Судом України, Радою суддівУкраїни, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Національною школою суддівУкраїни, Державною судовою адміністрацієюУкраїни за підтримкиУкраїнсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні, Центру демократії та верховенства права, ГО «Детектор медіа», Інститутумасовоїінформації, НаціональноїспілкижурналістівУкраїни.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова апеляційного суду Кіровоградської областіДраний Валерій Вікторович, який наголосив на важливості формування та реалізації інформаційної взаємодії судів та засобів масової інформації на базових засадах відкритості, гласності та прозорості, враховуючи етичні стандарти висвітлення судових процесів та судових рішень у ЗМІ.

Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській областіДрок Григорій Миколайович у своєму вітальному слові висловив переконання, що створення ефективної системи взаємодії судів та засобів масової інформації є надзвичайно важливим та актуальним завданням на етапі демократичних перетворень у сучасній Україні, оскільки саме засоби масової інформації відіграють роль важливого суспільного механізму у взаємодії судової системи з інститутами громадянського суспільства.«Територіальне управління завжди готове до співпраці з судами області та представниками засобів масової інформації регіону, надання їм організаційної допомоги для досягнення спільних результатів в площині комунікації», - зазначив Григорій Миколайович Дрок.

Під час проведення даного заходу здійснювалась відео трансляція форуму, який проходив в м. Києві із можливістю ведення дискусії за участю запрошених осіб шляхом коментування та надання запитань до панелей і дискусій, які озвучувалисяпід час обговорення в м. Києві.

Мета заходу – налагодження співпраці у сфері комунікації (обмін інформацією, досвідом, планування спільних дій, заходів тощо) між суддями-спікерами, прес-секретарями, головами судів, територіальним управлінням ДСА України в Кіровоградській області та регіональними ЗМІ.

Учасники форуму: судді-спікери, прес-секретарі судів, журналісти регіональних та місцевих видань під час проведення форуму висловили своє бачення побудови нових за формою та конструктивних за змістом відносин між суддями та журналістами.

Журналісти, присутні на форумі відзначили, що проведення спільних форумів, нарад, круглих столів допоможе журналістам у їхній щоденній роботі зі збирання та поширення інформації про судові процеси, сприятиме спрощенню спілкування з працівниками апарату суду та суддями.

За підсумкамироботи форуму булаприйнятаРезолюція «Правова держава – спільна справа та відповідальність», відповідно до якоїсудді та журналістидокладатимутьусіхзусиль для здійсненняналежноїкоординаціїїхдій, спрямованих на досягнення мети, щовстановлена Резолюцією.

Посилання на резолюцію